OBRAZEM: Děti, kočky a zavazadla plná věcí. Z Letiště Václava Havla odletěli vyhoštění Rusové

Z autobusu vystoupilo několik desítek rusky hovořících lidí, včetně dětí. Ze zavazadlového prostoru vyndali kočárky, přepravky s domácími zvířaty, ale i třeba kytary. Tak v pondělí probíhal příjezd vyhoštěných pracovníků ruské ambasády k terminálu 3 na pražském Letišti Václava Havla, pro které po 14. hodině přiletěl ruský vládní speciál. Poté se shromáždili k odbavení.

Praha (Aktualizováno: 17:52 19. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusko poslalo pro své diplomaty širokotrupé letadlo Iljušin 96-300, které je používáno hlavně pro střední a dálkové lety. Letoun má v běžné základní verzi kapacitu zhruba 300 cestujících.

Letadlo vyletělo z moskevského letiště Vnukovo, na Ruzyni přistálo kolem 14.20. Zpátky do Ruska pak odstartovalo krátce před 17.30.

Vyhoštění 18 ruských diplomatů z ČR, kteří byli identifikováni jako pracovníci ruských tajných služeb, oznámil Hamáček v sobotu večer. Hájil to jako logický krok kvůli důvodnému podezření, že do výbuchu v areálu skladu zbraní ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 byli zapojeni dva agenti ruské vojenské služby GRU.

Dvacet pracovníků české ambasády v Rusku, kteří byli v reakci na krok české vlády vyhoštění z Moskvy, by se měli vrátit v pondělí večer. Česká republika pracuje na vyslání vládního speciálu.

peb, ztr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme