Vyhrožovali mi nemilosrdnou kampaní, chtěli moji likvidaci, píše Forejt Klausovi

Bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt zaslal před několika dny exprezidentu Václavu Klausovi a jeho manželce dopis. Odmítl v něm, že by byl zapleten do užívání drog. Dění kolem jeho osoby prý považuje za diskreditační.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindřich Forejt | Foto: Jan Bartoněk

V dopise, který dostal k dispozici server Novinky.cz, se Forejt ostře vyhrazuje vůči případné konzumaci drog, které měl podle zveřejněného videa užívat.

„Připadám si jako čtenář románu, který má být o mně, ale s jeho příběhem nemám nic společného,” píše. Zároveň poukazuje na fakt, že trpí zdravotními obtížemi, proto by jeho lékaři případné užívání návykových látek odhalili.

Nikoho z nich neznám, chtěli moji likvidaci

Forejt dále uvádí, že už v polovině října byl kontaktován neznámým člověkem. Ten mu vyhrožoval, že pokud nezaplatí, bude proti němu zahájena „nemilosrdná kampaň”, jejímž cílem bude jeho likvidace – jak profesní, tak osobní. „Nikoho z těch, kteří o mě bezostyšně vypráví zrůdnosti, neznám,“ dodává v dopise.

Kauza Forejt přehledně: hradního ceremoniáře řeší protidrogová centrála i bezpečnostní úřad

Číst článek

Proto se, dle jeho slov, po tomto incidentu obrátil na policejního prezidenta. Zároveň měl informovat své kolegy o tom, že s Policií ČR jedná, jelikož se necítí bezpečně, protože by mohlo být vystaven chování „ze strany druhých, které neovlivní”. Také zmínil, že uvažuje o prozatímním odevzdání své bezpečnostní prověrky.

Chci se hájit

Kauzu ohledně hradního protokoloře Jindřicha Forejta odstartoval začátkem prosince server Hlídací pes. Ten zakoupil kompromitující nahrávku intimního rázu a publikoval z nich několik printscreenů. Video Forejta zachycuje v jeho bytě, kde šňupe bílý prášek a oddává se sexuálním hrátkám. Záběry také zachycují jeho pečetní prsten.

OTÁZKY A ODPOVĚDI: Kšeftování s intimními nahrávkami Jindřicha Forejta. ‚Za 70 tisíc je to vaše‘

Číst článek

Záznam zhruba dva měsíce nabízela novinářům a politikům dvojice mužů s kriminální minulostí.

Peníze za nahrávku údajně potřebovali kvůli srovnání Forejtova dluhu za objednané služby. O video ale zprvu nebyl zájem, takže její pořizovací cena klesala.

Forejt se pak na konci prosince vzdal místa šéfa hradního protokolu oficiálně z osobních a zdravotních důvodů. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček odmítl komentovat, zda Forejtův odchod s videem jakkoli souvisí. „Omlouvám se, ale tuto záležitost nebudu komentovat," uvedl Ovčáček. Šéfem hradního protokolu se pak stal Miroslav Sklenář, který již na Hradě působil v éře Václava Havla.

Forejta se ale veřejně se zastal exprezident Václav Klaus i současný prezident Miloš Zeman. Ten uvedl, že pořízení nahrávky považuje za nevkusné, a zopakoval, že by Jindřicha Forejta rád viděl jako velvyslance ve Vatikánu. Na tento post ho už schválila vláda v roce 2014, potřebuje však platnou prověrku na stupeň přísně tajné.

Daniel Platil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme