Výhrůžka anonyma opět vyklidila Ruzyni

Už poosmé v letošním roce se pražské letiště v Ruzyni stalo terčem výhrůžek anonyma. Jako obvykle oznámil telefonem uložení bomby, kterou pak policisté nenašli. Poplach však téměř na dvě hodiny ochromil provoz letiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letištní hala | Foto: Jan Rosenauer

Informaci o uložení výbušniny oznámil neznámý člověk na veřejnou informační telefonní linku v 10:20. Nálož měla podle něj explodovat v 11:00. "Policisté provedli kontrolu letištních budov, terminálu a haly, byly evakuovány osoby. Opatření skončilo po dvanácté hodině s negativním výsledkem," potvrdil Radiožurnálu Ladislav Bernášek z pražské policejní správy.

Poplach se podle mluvčí České správy letišť Vlasty Pallové dotkl i cestujících v přistávajících letadlech. "Letadla, která byla na přistání, sice přistát mohla, ale musela zůstat na vzdálených stáních a cestující museli čekat až do dvanácté hodiny, kdy bylo letiště opět otevřeno," uvedla Pallová. Celkem tak bylo odstaveno v bezpečné vzdálenosti od terminálu 20 letadel. Odlétající linky nabraly zpoždění.

Naposledy hrozil anonym ruzyňskému letišti ve středu večer. Podle předběžných odhadů způsobil milionové škody. Za jeden z telefonátů na letiště soud nedávno poslal na tři roky do vězení dvacetiletého Pavla Veselého z Odoleny Vody. České správě letišť má navíc uhradit 88.000 korun. Mladík podle soudu volal čtyřikrát. U obvodního soudu nyní pokračuje proces s dalším podezřelým mužem. Po kterém aerolinie požadují náhradu škody 6,5 milionu korun.

Martin Hromádka, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme