Napsal na facebook, že vjede do lidí jako Hepnarová. Policie ho obvinila z vyhrožování terorismem

Až patnáct let za mřížemi hrozí 62letému muži z Pardubic, který na facebooku vyhrožoval, že pokud neotevřou všechny bary a restaurace, vjede kamionem do lidí. Na facebooku vystupoval pod falešným jménem, policisté ho ale dokázali vypátrat během dvou dnů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž vyhrožoval, že najede kamionem do lidí, podobně jako v roce 1973 Olga Hepnarová. ilustrační foto | Foto: Creative Commons Attribution 2.5 Generic, Raymondo166

Muž pod smyšleným jménem v neděli umístil na facebook vzkaz policistům. Vyhrožoval v něm, že pokud restaurace a bary neotevřou, najede kamionem do lidí.

Odkazoval při tom na známý případ z roku 1973, kdy stejným způsobem usmrtila osm lidí v Praze 7 Olga Hepnarová. Za svůj čin byla odsouzena k trestu smrti a stala se poslední popravenou v tehdejším Československu.

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) muže vypátrali během několika hodin. Policie ho následně obvinila z vyhrožování teroristickým trestným činem. Na trestní řízení dohlíží vrchní státní zastupitelství.

„Vzhledem k tomu, že se pachatel k činu přiznal a svého skutku lituje, probíhá trestní stíhání na svobodě. V případě pravomocného rozsudku mu hrozí trest odnětí svobody od pěti do 15 let,“ uvedla mluvčí Policejního prezidia Kateřina Rendlová. 

„Tento případ jasně demonstruje, že policisté jsou schopni rychle vypátrat pisatele na sociální síti, a to i navzdory skutečnosti, že se skrývá pod smyšleným profilem,“ dodala.

iru, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme