Výjimečné tresty pro vrahy a vyděrače

Soud potrestal pachatele loňského únosu a vraždy podnikatele Stanislava Brunclíka. Milan Vejšický stráví za mřížemi 23 let a Martin Rybka 21 let. Rozhodl o tom Krajský soud v Hradci Králové. 33letého Brunclíka unesli loni v září a požadovali za něj pět milionů korun. Přestože polovinu částky dostali, podnikatele zavraždili. Muž zemřel na následky udušení v kufru osobního auta. Rozsudek ještě není pravomocný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obžalovaní z vraždy podnikatele Brunclíka | Zdroj: ČTK

Sedmadvacetiletý Rybka a o dva roky mladší Vejšický přiznali, že únos podnikatele společně vymýšleli dva až tři měsíce předem, jejich hlavním motivem byl nedostatek peněz. U soudu popsali, jak žádali po otci podnikatele výkupné, i to, že unesenému píchli injekci s lihem a svázaného ho zavřeli do kufru auta, kde se později udusil. Odmítli ale, že by od počátku plánovali vraždu.

Podle královéhradecké krajské státní zástupkyně Renáty Vesecké však získané důkazy naznačují pravý opak. "Pachatelé trestnou činnost dlouhodobě připravovali, opatřovali si prostředky a v rámci přípravy vykopali i hrob, kam hodlali poškozeného umístit," řekla Vesecká.

Únosci původně požadovali po rodině uneseného pět milionů korun, Brunclíkův otec polovinu částky vyhodil den po únosu na určeném místě z vlaku, když se neozval syn ani únosci kontaktoval policii. V době předávání peněz byl podle Rybky Brunclík už mrtvý.

Milan Kopp, Jiří Máslo, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme