Výjimečný trest před ústeckým krajským senátem

Za vraždu dvacetileté dívky a pokus o vraždu třiapadesátileté ženy poslal ústecký krajský soud Josefa Schottenhammela do vězení na doživotí. Schottenhammel se proti rozsudku okamžitě odvolal. Státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud

soud

Odsouzený muž se v září loňského roku pokusil zavraždit 53letou ženu, které se podařilo utéct jen díky náhodným lidem. O měsíc později ale v teplickém bytě zavraždil dvacetiletou dívku. Té přes obličej natáhl dva igelitové pytle. Žena po krátké chvíli následkem dušení zemřela. Podle předsedkyně senátu se muž trestných činů dopustil v době útěku z psychiatrické léčebny. Protože podle soudních znalců je náprava obžalovaného, který trpí psychopatií s rysy agresivity, nemožná, přistoupil soud k nejtvrdšímu trestu. Odsouzený se na místě odvolal.

Schottenhammel se v přípravném řízení k vraždě přiznal, ale před soudem svou vinu popíral. Vraždy a pokusu o vraždu se podle žalobce dopustil loni, když utekl z psychiatrické léčebny. V ní byl z rozhodnutí soudu poté, co byl v roce 1992 odsouzen k 11-ti letům vězení za pokus o vraždu ženy.

Markéta Kaclová, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme