Historická na Hodonínsku, manipulační na Chrudimsku. Vykolejené lokomotivy způsobily škodu přes 1,1 milionu

Škoda odhadem 150 000 korun vznikla v pátek večer při nehodě historické parní lokomotivy ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Lokomotiva se samovolně rozjela. Po nárazu do zarážedel vykolejila. Jeden člověk se zranil, nehoda provoz na železnici neomezila.

Veselí nad Moravou/ Kostelec u Heřmanova Městce Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda vznikla na vlaku i trati. „Na vlaku je kolem 100 000 korun a na trati 50 000 korun,“ uvedl Drápal. Podle mluvčího Českých drah Petra Štáhlavského se nehoda stala na vedlejší manipulační koleji, proto neomezila provoz.

Mluvčí policie Alice Musilová řekla, že lokomotiva byla předtím nepojízdná. „V depu prováděli její opravu. Potom se samovolně rozjela a vykolejila. Zranil se strojvůdce, nikoho dalšího nezranila,“ doplnila Musilová.

Vykolejení manipulační lokomotivy

V Kostelci u Heřmanova Městce na Chrudimsku v pátek vykolejila na výhybce lokomotiva manipulačního vlaku. Nikomu se nic nestalo. Škoda je přes milion korun, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

„Provoz na trati není přerušen. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti mimořádné události v místě jejího vzniku,“ uvedl mluvčí.

Nehoda se stala na výhybce číslo 2. Zastávka není na železničním koridoru. Na trati je škoda odhadem 50 000 korun, na lokomotivě milion korun, uvedl Drápal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme