Byl obnoven provoz na železniční trati z Ústí do Prahy. Příčina vykolejení vlaku u Nelahozevsi se vyšetřuje

Kvůli vykolejení dvou vozů nákladního vlaku v Nelahozevsi na Mělnicku byl ve čtvrtek ráno přerušený provoz na frekventované železniční trati z Ústí nad Labem do Prahy. Vlaky zhruba tři hodiny nejezdily v úseku mezi stanicemi Kralupy nad Vltavou a Vraňany, po 8.00 byl obnoven provoz po jedné ze dvou kolejí.

Nelahozeves (Aktualizováno: 9:35 19. 8. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní vlak, který vykolejil u Nelahozevsi

Provoz dálkových i regionálních vlaků byl zastaven krátce po 05.00 | Foto: Kristýna Vašíčková | Zdroj: Český rozhlas

Nikdo se nezranil, výše škody zatím není určena, příčinu po dokončení vyšetřování upřesní Drážní inspekce, řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Vozy při vjezdu do stanice Nelahozeves vykolejily krátce po 5:00, zastaven byl provoz dálkových i regionálních vlaků.

Nyní je provoz částečně obnovený a podle webu Českých drah jezdí souběžně s vlakovou i kyvadlová náhradní autobusová doprava. Na první koleji, na které je obnovený provoz, se vrátí mezinárodní vlaky. Cestující by ale stále měli počítat se zpožděním.

Na druhé koleji nyní pokračuje vyšetřování nehody. „Následně proběhne odklízení následků nehody a také oprava poškozených betonových pražců a návěstidla,“ uvedla Friebová.

Mluvčí Drážní inspekce uvedl, že při jízdě vykolejily poslední dva vozy nákladního vlaku. Materiální škoda zatím není vyčíslena.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme