Vlaky na koridoru u Poříčan se už v noci rozjedou po jedné koleji. Regionální spoje zatím posílí autobusy

Provoz na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku by se měl po pondělní železniční nehodě zčásti obnovit už v úterý v noci. Podle předpokladu se večer podaří odstranit z koleje lokomotivu i oba vagony, doprava se pak vrátí na jednu z kolejí. Po všech opravách včetně trakčního vedení a kolejového svršku by se měla doprava na hlavním koridoru v Poříčanech plně obnovit ve středu, sdělil novinářům ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Praha (Aktualizováno: 14:45 11. 10. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči přečerpávají toxický benzen z cisteren havarovaného nákladního vlaku na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku

Hasiči přečerpávají toxický benzen z cisteren havarovaného nákladního vlaku na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

Regionální vlaky na trase z Prahy do Lysé nad Labem omezeny zřejmě do čtvrtka 9.00. Omezení se týká linky S2 z Prahy do Kolína, spoje mohou mít až hodinové zpoždění. Linku S22 do Lysé nad Labem nahradí autobusy z Černého Mostu. Pražská integrovaná doprava zveřejnila mimořádná opatření na webu

„Od úterní 13. hodiny je zavedena posilová náhradní autobusová doprava z Černého Mostu do Lysé nad Labem. Tyto autobusy nemají žádné mezizastávky,“ uvedl mluvčí Integrované dopravy Středočeského kraje Oldřich Buchetka.

Z Černého Mostu odjíždí náhradní autobusy X-S2 ze stanoviště 14, ze zastávky linky 398. Linku využijí lidé jedoucí do Lysé nad Labem a Milovic. Mezi Lysou a Milovicemi zůstává v provozu kyvadlová vlaková doprava. Trať z Prahy do Lysé nad Labem je přetížená, jezdí po ní rychlíky odkloněné z koridoru přes Poříčany.

Dálkové vlaky z Prahy do Kolína jedou po objízdné trase přes Nymburk. Kromě vlaků s povinnou rezervací mimořádně zastavují ve stanici Praha-Vysočany a Nymburk hl. n. a lidé v nich mohou využít jízdenky PID.

„Z důvodu snížené kapacity odklonové trati ale část dálkových vlaků nejede v úsecích Praha hl.n. – Kolín a Praha hl.n. – Nymburk hl.n. a zpět. V těchto úsecích je potřeba využít jiné spoje dálkové dopravy a v Kolíně či Nymburce přestoupit,“ uvedla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Kvůli vykolejenému vlaku v Poříčanech nejezdí spoje mezi Prahou a Kolínem. Rychlíky nabírají zpoždění

Číst článek

Jsou to vlaky linky R9 Vysočina, R10 Hradečan a Krakonoš a R19 Svitava. Regionální spoje na trati Český Brod – Pečky – Kolín a Český Brod – Poříčany – Nymburk nahradily autobusy.

Nákladní vlak vykolejil v pondělí po 17.00. Lokomotiva skončila na boku a mimo koleje se ocitly i dvě cisterny, které převážely benzen. Trať na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku zůstane uzavřená do středy. Hasiči během úterý ze dvou cisteren přečerpají toxický benzen.

Nákladní vlak vykolejil v pondělí po 17.00. Lokomotiva skončila na boku a mimo koleje se ocitly i dvě cisterny. Hasiči z nich během úterý přečerpávají toxický benzen. Už v noci bylo odpojeno a převezeno 14 cisteren do Kolína, na místě zůstaly jen dva havarované vozy. Situaci na místě budou hasiči monitorovat s pomocí chemické laboratoře.

Příčinu havárie vyšetřuje Drážní inspekce, podle níž vlak nedovoleně projel návěstidlo s návěstí zakazující jízdu. Škoda je podle prvních odhadů čtyři miliony korun, z toho 1,5 milionu na trati a 2,5 milionu na vlaku. Dva lidé, kteří byli ve vlaku, se lehce zranili. Souprava patří dopravci ČD Cargo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme