Vykolejený vlak se štěrkem zastavil provoz z Prahy na Benešov

S velkými komplikacemi musí počítat lidé, kteří cestují vlakem na víkend z Prahy ven, anebo naopak míří do hlavního města. Mezi obcemi Senohraby a Čerčany je po ranní nehodě nákladního vlaku na obou kolejích vysypaný štěrk. Vlaky tímto úsekem proto nejezdí a cestující vozí mezi oběma stanicemi autobusy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákladní vlak | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka proto musí všichni cestující, kteří míří do Benešova anebo dál Českých Budějovic, dvakrát přestupovat.

"Lidé, kteří chtěli je rychlíkem z Prahy třeba do Českých Budějovic, mohou nastoupit v Praze do osobního vlaku, který je zaveze do Stránčic, ve Stránčicích vystoupí, nastoupí na rychlý autobus, který je odveze přímo do Benešova, a tam už nastoupí na rychlík," doplnil Joklík. Další možnou variantou je, že si cestující vyberou spoje jedoucí přes Písek. Použít mohou stejnou jízdenku.

Vlak společnosti OKD Doprava jel ze Senohrab. Na příjezdu do Čerčan před mostem přes Sázavu ráno vykolejily čtyři z 24 vagonů. Tři vozy stojí mimo koleje na pražcích, jeden je nakloněn. Při nehodě byly poškozeny koleje i trolej. Výluka na trati z Prahy do Benešova má trvat podle předběžného odhadu až do nedělního poledne.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme