Výkonná rada ODS prodloužila Nečasovi mandát o půl roku

Výkonná rada ODS dnes odsouhlasila prodloužení dvouletého mandátu předsedovi strany Petru Nečasovi a jeho místopředsednickému týmu. Ten měl Nečasovi skončit na jaře. Změnu musí ještě posvětit říjnový kongres strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas po jednání výkonné rady ODS | Zdroj: ČTK

Občanští demokraté svým dnešním rozhodnutím reagují na krajské a senátní volby, které se odehrají na jaře příštího roku. Volební kongres strany se má odehrát až po nich.

„My jako předsedové regionů si přejeme, aby příští volební kongres byl až po krajských volbách. Tak, abychom měli dostatek prostoru a veškeré své síly soustředily na průběh krajské kampaně,“ uvedl pro Radiožurnál předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Výkonná rada se dnes shodla také na návrhu změny stanov, které předloží kongresu. Cílem je zabránit především účelovému nabírání členů. „Bude stanovena lhůta čtyř měsíců, do které musí být každá přihláška projednána místní radou,“ uvedl Nečas a dodal: „Druhé ustanovení doporučuje zavést institut pozastavení členství.“

Diskuze výkonné rady se dnes točila také kolem zákona o rozpočtovém určení daní. ODS chce dokončit jednání o jeho podobě. Zákon musí podle dnešní dohody odpovídat koaliční smlouvě a navyšovat zejména příjmy obcí a měst mezi 500 a 20 tisíci obyvatel. Návrh ministra financí Miroslava Kalouska počítá s tím, že o část příjmů přijdou čtyři největší města - Praha, Brno, Ostrava a Plzeň. S tím ale občanští demokraté nesouhlasí. Podle první místopředsedkyně strany Miroslavy Němcové je potřeba najít takové řešení, které nepůjde na úkor větších měst.

„ODS odmítá řešení, které trestá aktivitu a úspěch. Takové, které proti sobě staví menší obce a velká města,“ uvedla Němcová.

Pavel Cyprich, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme