Vykroužkovaný Kuba už se nechce ucházet o post šéfa ODS

Úřadující předseda ODS Martin Kuba se nedostane do Poslanecké sněmovny. V Jihočeském kraji, kde byl volebním lídrem, ho v počtu preferenčních hlasů předstihl bývalý jihočeský hejtman Jan Zahradník. Kuba kvůli volebnímu neúspěchu zřejmě nebude kandidovat na post šéfa ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřadující předseda ODS Martin Kuba po jednání výkonné rady ODS | Zdroj: ČTK

„V této chvíli rozhodně neuvažuji o tom, že bych kandidoval na předsedu ODS,“ uvedl Kuba. To, že by se vzdal stranických funkcí dříve, považuje za zbytečné kvůli blížícímu se kongresu ODS.

Neúspěch občanských demokratů v předčasných parlamentních volbách má podle Kuby hlubší kořeny.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výsledku ve volbách i o svých dalších plánech mluvil na Radiožurnálu úřadující předseda ODS Martin Kuba

„Součet těch věcí, které se staly v těchto volbách, nejsou výsledkem nějakých půlročních chyb, jsou výsledkem toho, co se v ODS dělo poslední řekněme čtyři roky, co vyvrcholilo naší vládní účastí v té složité koalici, aférou kolem Petra Nečase. To všechno bude muset ODS řešit a já se bezesporu zachovám tak, aby to bylo ku prospěchu celé ODS,“ poznamenal.

Porážku od bývalého hetmana Jana Zahradníka na jihu Čech přijímá prý Kuba s pokorou. Zahradníka označil za „ikonu ODS a nejoblíbenějšího hejtmana v historii ODS“.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme