Rybáři v Třeboni zahájili poslední velký podzimní výlov. Ryby poputují na vánoční trh

Rybáři od pondělního rána zatahují sítě na rybníce Svět. Jde o poslední podzimní velký výlov na Třeboňsku. V kádích skončí podle odhadu 120 tun tržního kapra a 20 tun dalších druhů ryb, hlavně amura, tolstolobika, štiky a candáta.

Třeboň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První zátah začal krátce po sedmé hodině ranní. I když bylo zataženo a oproti minulým týdnům velmi chladno, výlov sledovalo na hrázi několik desítek lidí.

Po zátahu rybáři ryby třídí. První z vody musí candáti, ti jsou nejchoulostivější. Následují další dravé ryby a až na závěr odolní kapři. Ryby je nutné zvážit a hned odvézt na sádky. Další zátah mají rybáři naplánovaný až na úterní ráno, loví se do čtvrtka.

Veterináři v nelegálním skladu našli 200 kilo ryb a mořských plodů. Provozovatel v Praze zásobuje dva trhy

Číst článek

V Třeboni od nedělního podvečera sněží, všude je bílo a vypadá to spíš na zimní výlov než podzimní. Rybáři si ale počasí pochvalují. Podle předsedy představenstva Rybářství Třeboň Josefa Malechy měli naopak velké problémy s velmi teplým podzimem. Počasí, jaké panuje teď, k podzimním výlovům patří. Nesmí být jen dlouhotrvající mrazy.

Rybáře víc trápí sucho, které je nejenom na jihu Čech, ale v celé střední Evropě. Chybí voda v sádkách jak v Třeboni, tak i u odběratelů, které mají třeboňští rybáři po celé Evropě.

Lidé si mohou koupit ryby přímo na místě

Na hrázi rybníka Svět se počítá i s návštěvníky. Výlov je výjimečný tím, že se rybník nachází blízko historického centra města, je od něj vzdálený jen několik desítek metrů. Od rána jsou otevřené stánky s teplými nápoji, rybí polévkou a dalšími specialitami. Na dvou místech se prodávají čerstvě ulovené ryby.

Co se atrakcí a zájmu turistů týče, je výlov Světa nesrovnatelně menší než výlov nedalekého Rožmberka, ale někteří lidé míří právě sem, protože je to podle nich „pravý výlov bez příkras“.

Mária Pfeiferová, mal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme