Výluka v Úvalech na čtyři měsíce změní trasu řady vlaků mezi Prahou a Moravou

Cestující vlakem mezi Prahou a Moravou se musí připravit na komplikace. Kvůli opravě mostu v Úvalech u Prahy pojedou vlaky od úterý po jiné trase. Změní se i časy odjezdů a příjezdů. Týká se to především ranních spojů z hlavního města a večerních rychlíků a expresů do Prahy. A na změny se musí připravit i ti, kteří jezdí regionálními spoji mezi středními Čechami a hlavním městem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha Masarykovo nádraží | Foto: Filip Jandourek

„Vlaky směrem z Prahy na Olomouc, rychlíky z Prahy přes Pardubice, Českou Třebovou třeba do Brna pojedou odklony přes Lysou nad Labem. Kvůli tomu budou odjezdy vlaků z pražského hlavního nádraží posunuty, bude to přibližně o 10 až 12 minut dříve,“ popisuje mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Při příjezdu do Prahy budou mít spoje naopak zpoždění zhruba 10 až 15 minut. Hlavním důvodem je omezení z pražských Běchovic do Úval. Právě v Úvalech se trať kvůli rekonstrukci mostu zúžila a projíždět tam můžou jenom některé vlaky. Dotkne se to desítek spojů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kvůli výluce v Úvalech pojedou některé vlaky mezi Prahou a Moravou jinou trasou. Více od Jana Charváta

„Opatření se týká 75 vlaků dálkové dopravy, které pojedou odklonem přes Lysou nad Labem, to znamená, že se zcela vyhnou stanici Úvaly. Tyto vlaky, pokud zastavují v Praze-Libni, budou na místo toho zastavovat ve stanici Praha-Vysočany," říká Pavel Tesař ze Správy železniční dopravní cesty.

Jde třeba o ranní a dopolední spoje Eurocity a expresy z Prahy do Olomouce. Ty vyjedou o 12 minut dřív. Odpoledne pojedou dálkové vlaky v opačném směru déle asi o čtvrt hodiny.

Naopak pravidelnou trasou přes Úvaly pojedou večerní vlaky z Prahy a taky časné ranní spoje do Prahy, kterými jezdí nejvíc lidí.

„Větší část vlaků pojede po odklonové trase ráno z Prahy, kdy jezdí méně cestujících, a naopak využije odklonovou trasu odpoledne ve směru do Prahy," dodává Pavel Tesař.

Cestující najdou informace ve výlukových jízdních řádech v dotčených stanicích a na změny bude upozorňovat i staniční rozhlas.

Výluka žel. trati v úseku Praha-Běchovice - Úvaly | Foto: Michal Jindra

Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme