Prahu a Středočeský kraj čekají dopravní komplikace. Výluky omezí vlaky do Kladna nebo Zdic

Provoz na železničních tratích v Praze a Středočeském kraji omezí v příštích dnech výluky. České dráhy upozorňují zejména na výluku v úseku Praha-Bubny Vltavská - Hostivice. Potrvá celý příští týden a výrazně ovlivní dopravu mezi Prahou a Kladnem. Informoval o tom v pátek mluvčí drah Petr Pošta.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní nádraží, vlak, cestující (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

S výjimkou několika osobních vlaků budou všechny spoje linky S5 a rychlíky R24 mezi Prahou a Kladnem nahrazeny autobusy. V úseku Praha-Veleslavín - Praha-Bubny Vltavská by cestující měli využít pražskou hromadnou dopravu.

„Jízdenky na MHD budou vydávat průvodčí a pokladníci v dotčených vlacích a stanicích,“ uvedl mluvčí.

FOTO: Železničním legendám zbývají týdny. 'Žabotlamy' budou sešrotovány, poslední zůstane v muzeu

Číst článek

Vlaky linky S5 v úseku Kladno - Kladno-Dubí a opačně nepojedou, spoje linky S45 Kladno - Kralupy nad Vltavou pojedou bez omezení. Výluka se nebude týkat osobních vlaků z Dejvic přes Dobrovíz-Amazon do Středokluk a také Tuchoměřic.

Od sobotního rána do noci na středu bude také pokračovat omezení na trati mezi Prahou a Berounem v úseku Praha-Radotín - Dobřichovice. Kvůli této výluce budou prodlouženy intervaly osobních vlaků z Prahy do Berouna. Rychlíkové spoje budou mít změněné časy odjezdů. V pondělí je v úseku Zdice - Praha hl.n. nahradí autobusy.

Menší výluky čekají v příštím týdnu například i úseky Davle - Týnec nad Sázavou, Kralupy nad Vltavou - Neratovice nebo Lysá nad Labem - Milovice, už tuto neděli bude také výrazně ovlivněna doprava mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem.

Kompletní seznam výluk a dopravních opatření cestující najdou na webu Českých drah.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme