Vymáhání televizních nedoplatků šetří Úřad pro ochranu osobních údajů

Úřad pro ochranu osobních údajů kontroluje Českou televizi a Českou poštu, zda neporušily zákon při vymáhání dlužných koncesionářských poplatků. Databázi údajných neplatičů poskytla pošta televizi a ta dále soukromé společnosti, která dluh odkoupila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výzva k zaplacení dluhu 0 Kč | Foto: Jan Rosenauer

Jak říká předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů Karel Neuwirth, podnětem ke kontrole byly desítky stížností občanů. "Ti lidé si stěžovali na to, že nejsou dlužníky, že pravidelně platí a podivovali se tomu, jak to, že Česká televize předala nějakou databázi, v nichž jejich údaje figurují, aniž jim bylo předtím sděleno, že by dlužili České televizi."

Česká televize před časem rozeslala půl milionu dopisů s výzvou k zaplacení dlužných koncesionářských poplatků. Dopis ale dostali i lidé, kteří u televize žádný dluh neměli. Veřejnoprávní televize uvedla, že šlo o necelé jedno procento případů. Případným dlužníkům doporučovala, aby se obrátili na telefonní linku, minuta hovoru ale stála 38 korun. Teď už si lidé mohou svůj dluh ověřit i na internetu.

Lucie Weissová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme