Výměna řidičáku letos čeká přes 800 000 Čechů, nejvíc v historii

Více než osmi stům tisícům lidí v průběhu roku 2017 vyprší platnost řidičského průkazu. Jedná se o doklady vydané v roce 2007. Tehdy bylo vydáno nejvíce řidičáků v historii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výměna řidičského průkazu (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

O výměnu řidičáku je možné zdarma požádat už tři měsíce před skončením jeho platnosti. Stačí jen zajít na příslušný úřad, kde máte trvalé bydliště.

„Přinést s sebou doklad totožnosti a jedno průkazové foto. Vyplní se jenom formulář,“ říká mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Myslete ale na to, že lhůta pro vydání nového dokladu je 20 dní. Nový řidičák vám úřad vydá i ve zrychlené lhůtě do pěti pracovních dnů. V takovém případě si ale musí řidič připlatit 500 korun.

Kdo sedne za volant s propadlým dokladem, riskuje podle policejního mluvčího Petra Habenichta pokutu. „Řidiči, který řídí motorové vozidlo s propadlým řidičským oprávněním, hrozí v blokovém řízení pokuta až do výše 2000 korun,“ vysvětluje Habenicht.

Platnost největšímu počtu řidičských průkazů vyprší během března, října a listopadu. Řidiči by si ji měli pohlídat a dostatečně včas požádat o jeho výměnu, aby se vyhnuli frontám.

Lenka Rezková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme