Vypadá to jako provokace, říká Zaorálek k průjezdu ruských motorkářů

Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) vnímá chystaný průjezd ruského motorkářského klubu Noční vlci přes Českou republiku do Berlína spíš jako provokaci. Podle něj s tím české úřady mnoho nezmohou, budou však sledovat, zda motorkáři v Česku neporušují zákon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští motorkáři potáhnou na Berlín (ilustrační foto) | Foto: YouTube. com

„Ta cesta vypadá spíš jako provokace, na druhé straně my máme poměrně omezené možnosti,“ uvedl Zaorálek s tím, že poskytnutí víz a vstup motorkářů na území ČR nemusí být v českých rukách.

„Nicméně pokud vstoupí na naše území, tak rozhodně platí, že je budeme sledovat, jak respektují zákony,“ dodal ministr.

Motorkáři se chystají jet přes Bělorusko, Polsko, Českou republiku a Rakousko až do Berlína. Spanilou jízdou prý chtějí připomenout výročí konce druhé světové války v Evropě.

Průjezd skupiny, která má kontakty i na ruského prezidenta Vladimira Putina, budí emoce v Polsku. Podle průzkumu, který si nechala nedávno vypracovat polská televizní stanice TVN, s ním nesouhlasí více než polovina tamních obyvatel.

Problém možná budou mít motorkáři v cíli cesty. Německý deník Die Welt dnes s odvoláním na vysoce postavené bezpečnostní zdroje uvedl, že Noční vlci nezískají souhlas úřadů s průjezdem Berlínem.

Pavlína Nečásková, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme