Výpisy z některých rejstříků je už možné na poště objednávat elektronicky

Od dnešního dne můžete na pobočkách České pošty získat výpisy z rejstříků elektronickou cestou. Na základě objednávky po internetu je možné dostat výpis z katastru nemovitostí nebo z živnostenského a obchodního rejstříku až do domu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Marián Vojtek

Služba s názvem e-shop bude dostupná nejen z internetových stránek České pošty, ale také ze stránek systému Czech Point. "Služba funguje podobným způsobem jako jakékoliv internetové obchody. To znamená, navštívíte stránky našeho e-shopu, vyplníte potřebné údaje pro vyhotovení výpisu, vyplníte údaje o vaší adrese, na které se mají výpisy zaslat, a do třech pracovních dnů výpisy dostanete poštou na dobírku," přiblížil službu náměstek generálního ředitele pro veřejnou správu Petr Stiegler.

Službu nabízí Česká pošta nejen ze svých internetových stránek, ale i z webu systému Czech point. Formou elektronické objednávky přes internet vám přijdou výpisy na dobírku až do domu. Petr Stiegler uvedl, že na rozdíl od Czech pointu služba neposkytuje výpis z rejstříku trestů.

"Proč tomu tak je? Jednoduchá odpověď, že to neumožňuje stávající legislativa. V současné době Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o trestním rejstříku, která by to měla umožnit, a my doufáme, že zákon úspěšně projde i Senátem. Přibližně od poloviny tohoto roku bude možné na České poště získat i výpisy z trestního rejstříku," dodal.

Vilém Janouš, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme