Výpověď nájemníkům bez udání důvodu v návrhu ministerstva nebude

Ministerstvo pro místní rozvoj už nechce, aby mohl nájemník dostat od majitele domu výpověď bez udání důvodu. Do připomínkového řízení tak posílá návrh, který výpovědi bez udání důvodu neumožňuje, přestože jedna z původních variant s tím počítala. Podle ministerstva i přesto novela posiluje pozici majitelů domů, která je méně výhodná než pozice nájemníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nové byty | Foto: Marián Vojtek

Představitelé majitelů návrh vítají, některé výhrady ale mají. Podle šéfa Občanského sdružení majitelů domů Tomislava Šimečka návrhu chybí možnost, aby majitel mohl dát nájemníkovi výpověď bez udání důvodu s dvouletou výpovědní lhůtou, jak se údajně původně předpokládalo.

S rozpaky se k návrhu vyjádřili zástupci Sdružení nájemníků. Vadí jim například možnost určení výše nájemného soudem, pokud by se na něm vlastník s nájemníkem nedohodli. Podle místopředsedy Sdružení nájemníků Milana Taraby hrozí, že by soudy v takových případech o výši nájemného rozhodovaly značně libovolně.

Radek Musílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme