Výpověď svědka v kauze Kořistka ověří pokus

Policisté chtějí do měsíce ověřit tvrzení svědka z korupční kauzy Kořistka. V kavárně v jednom z ostravských supermarketů udělají tzv. vyšetřovací pokus. Podle unionistického poslance Zdeňka Kořistky mu právě tam nabídl lobbista Jana Večerek a poradce šéfa ODS Marek Dalík úplatek za to, že nepodpoří vládu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Kořistka | Foto: Poslanecká sněmovna

Trestní stíhání obou mužů ale žalobce zastavil, protože se uplácení nepodařilo prokázat. Pak se ale policistům přihlásil svěděk Ladislav Sommer, který tvrdí, že slyšel jak mezi trojicí mužů padají slova "deset miliónů".

Šéfka ostravských žalobců Tamara Kornasová Českému rozhlasu potvrdila, že koncem října se pokusí zrekonstruovat v kavárně znovu celou situaci, aby jeho tvrzení pomocí kamer a další techniky potvrdili, nebo vyvrátili.

"Má prověřit jestli mohl svědek slyšet to, co uvádí. V tom hluku, v té vzdálenosti, prostě za těch podmínek, které uvádí on a vyplývají i z dalších výpovědí, zda mohl slyšet rozhovor a jeho obsah tak, jak nám prezentoval."

Milan Kopp, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme