Výpovědi dalších svědků v kauze Rath si Pancová vyslechne ještě s pouty na rukou

U Krajského soudu v Praze pokračuje hlavní líčení v případu údajné korupce při rozdělování zakázek ve Středočeském kraji. Na řadu přijdou další svědci. Celkem jich je 78 a vypovídat zatím včera stihli jen tři. Hlavně se totiž řešila žádost Kateřiny Pancové o propuštění z vazby. Soud jí vyhověl, ovšem na svobodu se jedna z hlavních obžalovaných nedostane hned.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Pancová | Zdroj: ČTK

Pancová má šanci dostat se z vazby po 16 měsících, a to za přísných podmínek. Dvakrát týdně by se musela hlásit u probačního úředníka. Pokud by nepřišla, úředník by to hned oznámil soudu.

„Obžalovaná je povinná ve lhůtě tří pracovních dnů ode dne jejího propuštění z vazby na svobodu odevzdat soudu veškeré cestovní doklady, kterými disponuje,“ dodal soudce Robert Pacovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Jana Čermáková sleduje průběh soudu

S propuštěním Pancové zásadně nesouhlasí státní zástupce Petr Jirát, obrátil se proto se stížností na vrchní soud.

„Jestli je někdo usvědčován, tak je to paní doktorka Pancová a pan doktor Kott. Podle mého jsou samozřejmě mozky celé té trestné činnosti. Pokud je soud uzná vinnými, tak bude muset ukládat vysoký trest, a oni to vědí. Takže já předpokládám, že by mohli skutečně uprchnout,“ vysvětlil.

Fakticky se tak Pancová může dostat z vazby až po rozhodnutí vrchního soudu, i dnes proto do soudní síně dorazí s eskortou a pouty na rukou.

Její advokát Tomáš Sokol ovšem odmítá, že by se mohla pokusit o útěk: „Ty úvahy a obavy nejsou ničím reálným podložené. To je tak trochu spekulace, která i odhlíží od toho, že ono dneska účelně utéct, to znamená tak, aby si člověk své postavení nakonec nezhoršil i oproti tomu, které by třeba měl ve vězení, už je prakticky nemožné.“

Před krajským soudem včera v případu Davida Ratha a dalších obžalovaných vypovídali první tři svědci. Žádný z nich nepřipustil, že by se se zakázkami ve středních Čechách účelově manipulovalo.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme