Výpravčí dostal za nehodu rychlíku u Vraňan podmínku

Mělnický soud uložil podmínku bývalému výpravčímu za loňskou nehodu rychlíku u Vraňan na Mělnicku. Ladislav Tomek měl podle soudu špatně vyhodnotit informaci policisty, který mu telefonoval, že na přejezdu mezi Horními Beřkovicemi a Lužcem nad Vltavou stojí nepojízdné auto. Výpravčí totiž zastavil provoz na jiné trati.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Nejvyšší soud

Mělnický soud se případem nehody u Vraňan zabýval už podruhé, protože krajský soud, ke kterému se v létě odvolala státní zástupkyně, původní osvobozující rozsudek zrušil a poslal zpět k dořešení.

Obžalovaný Ladislav Tomek odcházel ze soudní síně značně rozladěný a odmítl verdikt komentovat. Vysvětlovat ho nechtěla ani soudkyně Lenka Mrázková. "Ano, rozhodla jsem jinak, protože jsem vázána právním názorem krajského soudu," uvedla.

Tomek se podle obžaloby dopustil obecného ohrožení z nedbalosti, za což dnes dostal dvouletý trest vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Zároveň nesmí tři roky vykonávat funkci výpravčího. Proti rozsudku se ale na místě odvolal obhájce obžalovaného, a tak se případem bude opět zabývat Krajský soud v Praze.

Nehoda se stala loni 19. března večer. Na přejezdu mezi Cítovem a Vraňanami zůstal zaklíněný osobní vůz. Hlášení o této události podal výpravčímu operační důstojník policie, Tomek však zastavil provoz na jiné trati. Do auta poté narazil rychlík, který vykolejil. Dva lidé se při tom zranili, škoda dosáhla 20 milionů. Později policie zjistila, že šlo o fingovanou nehodu a pokus o pojistný podvod. Tři viníky již krajský soud potrestal.

Martin Hromádka, Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme