Vyprodané autobusy a málo míst k parkování, tak vypadá doprava na festival ve Varech

Do Karlových Varů stále míří milovníci filmů i společenského života. Na autobusové lince Praha - Karlovy Vary bývá teď dokonce zájemců o přepravu víc, než kolik mohou autobusy kapacitně zvládnout. Cesta z Prahy vlakem je ale proti klimatizovanému autobusu asi o hodinu delší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní kolaps, vlaky, zpoždění, námraza | Foto: Filip Jandourek

„Cestování bylo v pohodě, byť v 36 stupních Celsia trochu náročnější,“ říká 25letá Karolina.

„Dala jsem na zprávy, že jsou autobusy už hodně dopředu vyprodané, takže jsem rovnou zvolila vlak, abych se sem určitě dostala,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na festival do Varů se dá dostat různě - vlakem, autobusem, autem či na skútru. O problémech, které jednotlivé typy dopravy provází, natáčel Petr Kološ

Zpátky už vlakem ale nepojede, raději se sveze autem.

Cestující, kteří by chtěli v těchto dnech využít autobusů mezi Karlovými Vary a Prahou, by si jízdenku měli koupit co nejdřív.

Kapacita je sice posílená na zhruba 3000 míst v každém směru, i tak je ale řada především pátečních spojů už teď vyprodaná.

„Tam jde nejenom o kombinaci festivalové přepravy, ale i samozřejmě o klasickou špičku,“ vysvětluje Aleš Ondrůj ze Student Agency.

Někteří se rozhodli přijet na skútru. Tento způsob dopravy má podle nich výhodu, že se ve městě parkuje snadněji než s autem. Stejně jako motorkáře je pak ale nejvíce trápí déšť.

„Už jsme zmokli. Jeli jsme z Prahy, kde pršelo. Tady ale podle radaru déšť nebude,“ říká jeden z motorkářů.

Letadlem létají do Varů jen ty největší hvězdy filmu a byznysu. Na začátku a na konci festivalu tu odbaví zhruba šest letadel, jinak asi tři.

Počty návštěvníků preferujících vodní dopravu nebudou nijak veliké. Vodáky plavící se po Ohři prý totiž více než filmy zajímají filmové party.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme