Mezi domy v Kladně se zasekla kočka. Hasiči se k ní museli provrtat zdí jednoho z domů

Ke kuriózní záchranné akci byli v sobotu po deváté hodině ráno přivoláni středočeští hasiči. Ve Ctiborově ulici v centru Kladna měli vysvobodit kočku, která se zasekla ve zhruba 30centimetrové mezeře mezi dvěma domy a nezvládla se sama ani s pomocí majitelka dostat ven. Akce nakonec trvala necelé tři hodiny. Hasiči se totiž museli ke zvířeti bezpečně provrtat.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Středočeští hasiči vyprošťovali kočku zaseknutou mezi dvěma domy v Kladně | Foto: HZS Středočeského kraje | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

„Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku z kladenské stanice a začal boj o čas, protože nebylo jasné, zda zvíře není zraněné. Na pomoc přijeli i strážníci městské policie s odchytovou tyčí, která ovšem nebyla dostatečně dlouhá,“ popsala náročnou záchranu mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Hasiči se následně pokusili vyděšenou kočku vyprostit pomocí lana, i to ale skončilo neúspěšně. Nakonec se proto po souhlasu majitele nemovitosti rozhodli vyvrtat k mezeře otvor ze sousedního domu. Kvůli poměrně složité práci byl z kladenské stanice přivolán i vyprošťovací kontejner.

„Celá akce trvala skoro tři hodiny, ale po této době se podařilo předat živou kočku majitelce, která s ní odjela na kontrolu k veterináři,“ dodala Fliegerová.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme