Pět obviněných za výrobu drog. Kvůli nebezpečným látkám zasahovali v Kyjově i hasiči i pyrotechnik

Policie obvinila po zásahu v Kyjově na Hodonínsku kvůli výrobě drog pět lidí. Kvůli možné kontaminaci prostředí nebezpečnými látkami z varny pervitinu v pátek zasedá bezpečnostní rada města. Připravuje krizový scénář, sdělili mluvčí Krajského státního zastupitelství Hynek Olma a mluvčí kyjovské radnice Filip Zdražil. V Kyjově zasahovali ve středu a ve čtvrtek policisté, přijet musel i pyrotechnik.

Kyjov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě policistů zasahovali na místě také hasiči a pyrotechnik. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„V současné době bylo sděleno obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy pěti lidem, jsou u výslechu,“ uvedl Olma. Doplnil, že odpoledne by k případu měla učinit policie prohlášení.

Policisté zasahují v Kyjově. ‚Probíhá akce na úseku držení výroby a distribuce drog,‘ uvedla mluvčí

Číst článek

Dopoledne se sešla bezpečnostní rada města v širší sestavě s policií, hasiči, krizovým řízením Jihomoravského kraje. „Řeší se krizový scénář, jakým způsobem postupovat dál, konkrétní informace ale zatím nemám,“ řekl Zdražil.

Přítomné třaskavé látky

Policisté zasahovali v Kyjově od středy a pokračovali ve čtvrtek. „Úkony trestního řízení na místě už skončily. Operace souvisela s nelegální výrobou metamfetaminu. Některé látky na místě byly třaskavé, potenciálně výbušné, vyžádali jsme si proto i příjezd pyrotechnické služby,“ uvedla v pátek mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková.

Další látky na místě ale byly tak nebezpečné, že na místo policie přivolala i hasičský záchranný sbor a firmu specializovanou pro nakládání s nebezpečnými odpady. Druh těchto látek neupřesnila.

„Všechny nebezpečné látky byly odvezeny, bude se teď ale zjišťovat, zda to prostředí není kontaminované,“ uvedla mluvčí. Doplnila, že v této souvislosti na místě byla i inspekce životního prostředí.

Kolik lidí bylo zadrženo, ani o jaké množství nebezpečné látky šlo, mluvčí neuvedla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme