OBRAZEM: Holčička z kyjevského krytu od Chemise. Sněmovna připomíná výročí invaze na Ukrajinu

Je tomu přesně rok, co začala válka na Ukrajině. Výročí si připomněla i Sněmovna, která při té příležitosti vystavila ojedinělé dílo streetartového umělce Chemise. Malbu, která vyobrazuje dívku z kyjevského bunkru, odhalila předsedkyně Markéta Pekarová Adamová a zástupce ukrajinského velvyslanectví v České republice Vitalij Usatyj. Kromě toho uctili poslanci památku obětí také minutou ticha na začátku schůze.

Obrazem Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dílo bude k vidění i po celý následující měsíc, až do 24. března, na sněmovním balkonu nad Malostranským náměstím.

„V uplynulých dvanácti měsících jsme byli svědky barbarského běsnění ruské armády, která za sebou nechává spoušť, zkázu, která vraždí a mrzačí nevinné civilisty a páchá neprominutelné válečné zločiny. Viděli jsme ale i nezdolný odpor ukrajinského národa v čele s jejich prezidentem,“ řekla předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Streetartový umělec Chemis, pravým jménem Dimitrij Proškin, vytvořil na datum výročí ruské invaze speciální dílo. Inspirací mu byla sedmiletá ukrajinská holčička Amelia, která na začátku války zpívala z kyjevského krytu písničku „Let it go“ z populárního animovaného filmy Ledové království. Video ihned obletělo svět a dojalo miliony lidí.

Zuzana Miková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme