Výrok roku podle Hartmana: Zeman děsí moje děti. Slova o kalašnikovu jsou hloupá

Nejštěpnější. Nejnebezpečnější. Nejpříznačnější. Nejvtipnější. Komentátoři Českého rozhlasu Plus vybírají nejsilnější výrok roku s šestnáctkou na konci. Byl to některý z bonmotů politického veterána a prezidenta Miloše Zemana? Anebo slova ministra financí Andreje Babiše (ANO), který ještě donedávna zdůrazňoval, že není politikem? Stane se perlou roku některé z prohlášení premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD)? Poslechněte si, jaká slova a proč se zapsala do paměti osobností, jejichž hlasy slýcháte na Plusu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vztahy Bohuslava Sobotky s Milošem Zemanem nejsou zrovna idylické | Foto: Fotobanka Profimedia

Petr Hartman, komentátor Českého rozhlasu, vybral slova premiéra Bohuslava Sobotky, kterými reagoval na lednový výrok prezidenta Miloše Zemana o tom, že demokratická cesta ke zbavení se politika jsou volby a "nedemokratická cesta se jmenuje kalašnikov".

Výrok roku podle Jindřicha Šídla: Mám střet zájmů, ale nezneužívám ho. Do politiky jsem nechtěl

Číst článek

"Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele. Tyto výroky prezidenta pokládám za hloupé, zbytečné a nebudu na ně v této zcela nepatřičné rovině reagovat. Trvám na tom, že vztahy premiéra a prezidenta mají být profesionální, a v zájmu dobrého fungování státu k nim takto budu i nadále přistupovat," napsal předseda vlády 26. ledna 2016.

"Jsme svědky přestřelky mezi prezidentem a premiérem. Prezident se někdy snaží ostřelovat premiéra Sobotku. Ne kvůli tomu, že je premiér, ale že je předseda ČSSD. Bohuslav Sobotka tomu uhýbá... Potřebuje k tomu dávku politického taktu, aby otupil tlak ze strany prezidenta," vysvětluje svůj výběr Petr Hartman.

Dalších deset nejsilnějších výroků roku 2016 vybraných komentátory Českého rozhlasu Plus zveřejníme postupně do konce týdne. První vybraný výrok od komentátora Jindřicha Šídla najdete ZDE.

Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme