Výroky prezidenta Zemana o evropských sankcích vůči Rusku nejsou protiústavní, rozhodl Senát

Prezident Miloš Zeman se proti ústavě neprovinil. Rozhodli tak senátoři, kteří zamítli petici Prezidente, odejděte. Tu podepsalo přes 11 tisíc lidí. Petice podezírala hlavu státu z vlastizrady a jeho výroky k roli Ruska na Ukrajině považovala za protiústavní. Organizátoři požadovali, aby Senát prošetřil činy prezidenta a zvážil ústavní žalobu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman na náměšťské základně

Miloš Zeman na náměšťské základně | Foto: Daniel Zach

Petice poukazovala na to, že Zemanovy výroky k sankcím proti Rusku byly údajně rozporuplné a naznačovaly, že hlava státu jedná spíše v zájmu Ruska, a ne České republiky a jejich spojenců. Senátoři ale petici odmítli jako nedůvodnou.

Horní komora Parlamentu měla na popud pravicových senátorů také hlasovat o výzvě, aby byl Zeman ve svých vyjádřeních zdrženlivější. K tomu ale nedošlo, protože řada levicových senátorů odešla z jednání, a hlasování tedy nebylo možné.

Štěpán Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme