Vyšetřovací komise k IPB slibuje překvapivá zjištění

Vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny ke kauze Investiční a Poštovní banky dnes vyslechla další dva svědky. Poslanci také připravovali podklady pro závěrečnou zprávu, se kterou sněmovnu seznámí do konce června. Podle některých členů komise přinese dokument překvapivá zjištění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnešní už dvacáté jednání komise bylo zaměřeno na období let 1993 - 1994, tedy na dobu, kdy se Investiční banka spojila s Poštovní bankou. Komise vyslechla tehdejšího náměstka ministra hospodářství Ladislava Chrudinu. Jméno druhého svědka dosud není známo. Předseda vyšetřovací komise Miroslav Kalousek zatím neprozradil, k jakým zjištěním její členové dospěli.

Podle dřívějšího vyjádření Miroslava Kalouska poslanci shromáždili dostatek informací pro popis stěžejních rozhodnutí státu v klíčových okamžicích případu IPB a také o konkrétní odpovědnosti institucí a osob.

Miroslav Kalousek věří, že většina svědků před komisí vypovídala pravdivě. Tvrdí ale, že pravdu nemluvil tehdejší ministr financí Pavel Mertlík a nucený správce IPB Petr Staněk.

Dana Jaklová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme