Vyšetřovací komise k Unipetrolu požádá o pomoc veřejnost

Sněmovní vyšetřovací komise ke kauze Unipetrol dnes připraví plán, jak bude dál pokračovat vyšetřování privatizace chemického průmyslu. Sestavit by měla seznam svědků. Zatím si komise vyžádala od státních institucí podkladové materiály. Na jejich základě by měla vytvořit seznam svědků, které hodlá vyslechnout.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Hojda

Pavel Hojda | Zdroj: ČTK

Předseda vyšetřovací komise Pavel Hojda z KSČM předpokládá, že ještě dnes by mohl tento sněmovní orgán obdržet materiály z Fondu národního majetku a možná i od šéfa Agrofertu Andreje Babiše.

Hojda také plánuje, že o svědectví požádá prostřednictvím České tiskové kanceláře a parlamentní televize 24cz i veřejnost. "Je možné, že někdo může mít dostatečné a relevantní informace, které by mohly pomoct vyšetřovací komisi," řekl Hojda.

Privatizaci Unipetrolu provázela podle některých spekulací korupce. Komise má objasnit roli vlády a privátních subjektů v restrukturalizaci a privatizaci chemického průmyslu. Z jejího zadání ale vyplývá, že se soustředí především na okolnosti vzniku a privatizace Unipetrolu.

Milada Richterová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme