Vyšetřování aféry radního Filipa Dvořáka odloženo

Policie odložila vyšetřování aféry pražského radního Filipa Dvořáka. Ten podle České televize chtěl koupit nestandardním způsobem privatizovaný obecní byt v Pařížské ulici. Jak ale prohlásil policejní ředitel Prahy 1 Jiří Sellner, nebylo zjištěno, že by se Dvořák či jiná osoba dopustili trestného činu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Dvořák | Foto: hl. m. Praha

Zítra musí vzít policejní usnesení na vědomí ještě státní zástupce. Policie, která se případem začala zabývat na základě červnové reportáže České televize, vyslechla řadu lidí včetně Dvořáka. O obsahu výpovědí ale nechtěla informovat.

Radní podle veřejnoprávní televize zamýšlel koupit privatizovaný obecní byt od nynější nájemnice a budoucí majitelky. Uživatelce bytu měl zaplatil hotově čtyřmiliónové odstupné formou půjčky, aby z něj nemusela platit daň. Oficiálně měl zaplatit jen zhruba 547 tisíc korun, což byla cena bytu v privatizaci.

Dvořák sice zájem o byt v Pařížské přiznal. Trval ale na tom, že se obchod neuskutečnil a kupní smlouva nebyla uzavřena. Jeho vysvětlení přijalo i grémium pražské ODS.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme