Vyšetřování nehody v dolu bude pokračovat

Po prvních dvou dnech vyšetřování se dnes k běžnému životu vrací důl Schoeller v Libušíně na Kladensku, kde došlo v závěru minulého týdne při podzemní explozi k tragickému úmrtí tří horníků. Jak dodává náš spolupracovník Ladislav Pavlík, práce speciálního vyšetřovacího týmu bude pokračovat i dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kladno - radnice

Zvláštní komise zástupců důlní společnosti, odborů a obvodního báňského úřadu v Kladně má za sebou první prohlídku postiženého místa. Ani po výsleších záchranářů a dvou lehce zraněných horníků však specialisté nestanovili, co explozi 600 metrů pod zemí zapříčinilo. Nadále tak zůstává v platnosti pracovní verze, že tu došlo k masivnímu zahoření metanu v vzdušné směsi. Zatímco činnost v druhém patře dolu se dnes navrátí k normálu, postižené místo bude nadále mimo provoz a odborníci by měli zodpovědět otázku, zda bylo odvětrávání nainstalováno v souladu s normami.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme