Policie obvinila ženu kvůli šíření poplašné zprávy o karanténě Litvínova. Hrozí jí osm let vězení

Mostečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání osmatřicetileté ženy z Litvínova, a to kvůli šíření poplašné zprávy. Obviněná měla dle policie minulý týden vytvořit na svém mobilu hlasovou zprávu o tom, že má informaci o zásahu policie a hygieniků v litvínovské restauraci a že je pravděpodobné, že celý Litvínov bude v karanténě. Za takové jednání může soud uložit v případě prokázání viny trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

Litvínov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozor na falešné profily vašich přátel na Facebooku (ilustrační foto)

Žena v hlasové zprávě uvedla, že informace o zásahu v restauraci a o karanténě města má od policie a hygieniků | Foto: zdroj: Flickr.com, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0) (CC BY 2.0)

Hlasovou zprávu o chystané karanténě Litvínova odeslala žena přes messenger minulý týden několika kamarádkám, přes něž se nahrávka dostala k dalším lidem.

Závažnost šíření poplašené zprávy je podle policie umocněna především trvajícím nouzovým stavem, který vyhlásila česká vláda v reakci na epidemii koronaviru.

Žena, který šířila nahrávku o plošné karanténě se přihlásila policii. Podle ní byla soukromá

Číst článek

„Jednání se měla osmatřicetiletá žena dopustit v době nouzového stavu. Způsobila vážné znepokojení obyvatel tím, že šířila nepravdivou informaci,“ řekla Radiožurnálu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Případ je nadále v šetření kriminalistů, nelze tak zveřejnit další detaily.

Stíhaná žena je vyšetřována na svobodě, v případě prokázání viny ji hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let. Trestní zodpovědnost dalších zúčastněných osob se nadále prověřuje.

Před několika dny jiná žena v Praze šířila falešnou zprávu o tom, že se vláda chystá uzavřít města a vyhlásit zákaz vycházení. Tento případ policie stále prověřuje.

Artur Janoušek, Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme