Vyšetřovatelé kauzy IPB vyslechnou Libora Procházku

Výslechem bývalého náměstka Investiční a Poštovní banky bude dnes zřejmě pokračovat ve svém zasedání sněmovní vyšetřovací komise, jejímž úkolem je mimo jiné objasnit rozhodování státu v případu této banky od jejího vzniku do červnového uvalení nucené správy. Procházkův výslech by se měl soustředit především na ztrátu majority státu v této bance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Činnost komise je v současné, takzvané druhé fázi šetření zaměřena na postup vlády při prodeji státního podílu Investiční a Poštovní banky bance Nomura, tedy především na roky 1997 a 1998. Komise již vyslechla bývalého předsedu Fondu národního majetku Romana Češku a současného člena bankovní rady České národní banky Pavla Štěpánka.

Výslech Libora Procházky, který byl v minulosti považován za klíčového muže v IPB, je podle předsedy vyšetřovací komise Miroslava Kalouska (KDU-ČSL) velmi důležitý. Kalousek již minulý týden řekl, že Procházka je přímým svědkem naprosto všech exponovaných období vývoje Investiční a Poštovní banky.

Sněmovna komisi ustavila počátkem července především z iniciativy ODS, která patří ke kritikům uvalení nucené správy na IPB a jejího prodeje Československé obchodní bance. Svá zjištění má komise předložit do konce června příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme