Vyšetřovatelé kauzy IPB vyslechnou Libora Procházku

Výslechem bývalého náměstka Investiční a Poštovní banky bude dnes zřejmě pokračovat ve svém zasedání sněmovní vyšetřovací komise, jejímž úkolem je mimo jiné objasnit rozhodování státu v případu této banky od jejího vzniku do červnového uvalení nucené správy. Procházkův výslech by se měl soustředit především na ztrátu majority státu v této bance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Činnost komise je v současné, takzvané druhé fázi šetření zaměřena na postup vlády při prodeji státního podílu Investiční a Poštovní banky bance Nomura, tedy především na roky 1997 a 1998. Komise již vyslechla bývalého předsedu Fondu národního majetku Romana Češku a současného člena bankovní rady České národní banky Pavla Štěpánka.

Výslech Libora Procházky, který byl v minulosti považován za klíčového muže v IPB, je podle předsedy vyšetřovací komise Miroslava Kalouska (KDU-ČSL) velmi důležitý. Kalousek již minulý týden řekl, že Procházka je přímým svědkem naprosto všech exponovaných období vývoje Investiční a Poštovní banky.

Sněmovna komisi ustavila počátkem července především z iniciativy ODS, která patří ke kritikům uvalení nucené správy na IPB a jejího prodeje Československé obchodní bance. Svá zjištění má komise předložit do konce června příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme