Vysílání Událostí bylo zmatečné a ve dvou verzích

Ve dvou verzích dnes Česká televize vysílala hlavní zpravodajskou relaci Události. Zatímco na většině území republiky diváci sledovali ty vzniklé pod vedením Jany Bobošíkové, například v Kladně, Liberci a části Brna se objevili zprávy „vzbouřenců“.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Bobošíková řekla Českému rozhlasu, že Události připravené jejím týmem se vysílaly živě z Barrandova. Tuto verzi se nepodařilo šířit prostřednictvím kabelových televizí, viděli je však ti, co signál přijímají z pozemních vysílačů.

Většina diváků tak viděla zmatečnou znělku Událostí, která se několikrát rozjela a vzápětí zastavila. Poté se na obrazovce objevila redaktorka pardubické pobočky ČT Dana Makrlíková, která pokračovala v moderování. Nestandardní byl i další průběh vysílání - například zprávu o volbách v Srbsku nekomentoval na místě přítomný redaktor Martin Dorazín, ale Antonín Zelenka. Bobošíková sama namluvila reportáž, kde hovořila o svých krocích. Předpověď počasí přečetla bez grafiky redaktorka Makrlíková.

Po skončení vysílání z Barrandova se objevila černá obrazovka a zvuk počasí vysílaného z Kavčích hor.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme