'Neodborná manipulace s municí.' Policie zjistila příčiny exploze v armádním areálu ve Vyškově

Za výbuch ve Vojenské akademii ve Vyškově z loňského září, při kterém zemřel důstojník vojenské policie, může „neodborná manipulace s municí“. Serveru iROZHLAS.cz to v pondělí řekl Jan Šmíd z hlavního velitelství vojenské policie. Trestní stíhání ale odložili, protože hlavní podezřelý při explozi zemřel.

Vyškov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenská policie (ilustrační foto) | Foto: Krokodyl | Zdroj: Wikimedia Commons

„Trestní řízení proti podezřelému nadporučíkovi M. H. ve věci výbuchu v objektu Vojenské akademie ve Vyškově dne 19. září 2017 bylo pro nepřípustnost trestního stíhání odloženo, neboť osoba podezřelá z protiprávního jednání na místě zemřela,“ řekl serveru iROZHLAS.cz Šmíd.

Výbuch ve vyškovských kasárnách zabil jednoho vojáka. Dalšímu střepina poranila oko

Číst článek

Podle znaleckých posudků může za výbuch „neodborná manipulace s municí“. „Inspekční orgán vojenské policie nadále prověřuje další okolnosti události,“ dodal Šmíd s tím, že vojenská policie na pokyn krajského státního zástupce nebudou incident dál komentovat.

K výbuchu došlo přibližně v 8.45 ráno ve veřejně nepřístupných sklepních prostorech v administrativní budově ve Vyškově, které využívala vojenská policie. Při výbuchu zemřel nadporučík M. H. a nadrotmistr M. R. utrpěl zranění oka. Oba byli příslušníky vojenské policie.

Podle prvních informací pro Deník explodovaly ve Vyškově granáty. Tuto informace ale nechtěl Šmíd potvrdit.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme