Výslechy v kauze Davida Ratha začnou v pátek 15. června

Vyšetřování kauzy poslance Davida Ratha bude pokračovat výslechy svědků. Oznámili to dnes právníci vězněného poslance, který je ve vazbě od poloviny května, kdy ho policie zadržela s údajným sedmimilionovým úplatkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath ve sněmovně | Foto: ČTK

Věc v současné době řeší středočeské státní zastupitelství. Rathův advokát Adam Černý dnes upřesnil, že od 15. do 26. června by se měly uskutečnit výslechy svědků.

„K našemu překvapení tam není nařízen výslech pana Libora Gregora, tedy osoby, která podávala trestní oznámení. Tam bychom se možná dozvěděli víc o tom, z jakého důvodu to podával, kdo je jeho tajemný klient, kterého zmiňoval,“ dodal Černý.

Obhájci mají k dispozici stále jen torzo spisu, ale získali navíc podrobnosti o odposleších a sledování domu, kde policie obviněné zadržela. Nemají přepisy odposlechů, ale jen údaje o tom, kdy odposlouchávání a sledování začalo.

„Co se týká odposlechů, ty byly nařízeny od 23. 11. minulého roku do 31. 5. tohoto roku. Co se týče sledování domu, kde pobývala paní doktorka Pancová a pan doktor Kott, tak to bylo nařízeno od 30. 12. až do 30. 6. tohoto roku,“ upřesnil advokát.

14. května policie v tomto domě zadržela poslance Davida Ratha s údajným úplatkem sedm milionů korun. Současně také zadržela ředitelku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou a bývalého poslance Petra Kotta. Spolu s dalšími pěti obviněnými jsou od té doby ve vazbě.

Igor Maňour, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme