Výsledek senátních voleb v Ústí nad Labem platí

Nejvyšší správní soud zamítl stížnost KSČM na nedávné senátní volby v Ústí nad Labem. Komunistům, kteří návrh na zrušení výsledků voleb podali, se nelíbil postup sociální pracovnice v jednom z tamních penzionů pro důchodce. Žena se údajně důchodců ptala, koho chtějí zvolit a vybraný volební lístek pak sama podávala, případně pomáhala vložit do obálky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby | Foto: František Tichý

"Návrh se zamítá," prohlásila soudkyně Nejvyššího správního soudu Dagmar Nygrýnová a vysvětlila, že sedmičlenný senát sice porušení volebního zákona shledal, ale ne v intenzitě, která může ovlivnit výsledek. Pavel Sušický z ODS v druhém kole senátních voleb zvítězil o více než 2600 hlasů. Ve zmíněném penzionu volilo jen 56 obyvatel. "Já jsem zvítězil ve dvou kolech. V kole druhém jsem zvítězil 2653 hlasů a teď vlastně proběhlo administrativně třetí kolo, které ten můj mandát potvrdilo."

Poražený komunistický kandidát Jaroslav Doubrava po skončení jednání řekl, že výsledek očekával. O porušování zákona je pak nadále přesvědčen. "Já se přiznám, že jsem tento výsledek předpokládal. Je jen naše důkazní nouze v tom, že jsme nemohli tuto skutečnost prokázat."

Markéta Kaclová, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme