Výsledek senátních voleb v Ústí nad Labem platí

Nejvyšší správní soud zamítl stížnost KSČM na nedávné senátní volby v Ústí nad Labem. Komunistům, kteří návrh na zrušení výsledků voleb podali, se nelíbil postup sociální pracovnice v jednom z tamních penzionů pro důchodce. Žena se údajně důchodců ptala, koho chtějí zvolit a vybraný volební lístek pak sama podávala, případně pomáhala vložit do obálky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby | Foto: František Tichý

"Návrh se zamítá," prohlásila soudkyně Nejvyššího správního soudu Dagmar Nygrýnová a vysvětlila, že sedmičlenný senát sice porušení volebního zákona shledal, ale ne v intenzitě, která může ovlivnit výsledek. Pavel Sušický z ODS v druhém kole senátních voleb zvítězil o více než 2600 hlasů. Ve zmíněném penzionu volilo jen 56 obyvatel. "Já jsem zvítězil ve dvou kolech. V kole druhém jsem zvítězil 2653 hlasů a teď vlastně proběhlo administrativně třetí kolo, které ten můj mandát potvrdilo."

Poražený komunistický kandidát Jaroslav Doubrava po skončení jednání řekl, že výsledek očekával. O porušování zákona je pak nadále přesvědčen. "Já se přiznám, že jsem tento výsledek předpokládal. Je jen naše důkazní nouze v tom, že jsme nemohli tuto skutečnost prokázat."

Markéta Kaclová, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme