Výsledek voleb je pro ODS varováním, říká Přemysl Sobotka

ODS sice získala v komunálních volbách nejvíc mandátů, ale o hodně jich přišla a zvlášť ztratila řadu velkých měst. Podle předsedy Senátu Přemysla Sobotky z ODS se ale jedná spíš o remízu. Výsledek voleb nicméně vnímá jako varování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavním bodem nedělního programu ODS je volba nového vedení strany | Foto: Tomáš Adamec

„Skoro bych to viděl na remízu, ale potom, co jsme si zažili zhruba poslední rok, poslední dva roky uvnitř ODS, tak to jasně signalizuje, abychom všichni vevnitř ODS něco udělali pro určitou změnu a určitou věrohodnost. Ale právě ta remíza ukazuje, že jsme na dobré cestě. To, že to není vítězství, je samozřejmě pro nás varováním,“ řekl Sobotka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Senátu Přemysl Sobotka z ODS na Rádiu Česko.

Premiér a předseda ODS Petr Nečas prohlásil, že výsledky ODS v komunálních volbách odrážejí pověst místních politiků. „Něco je reálná práce, kteří někteří odváděli, něco je mediální obraz a něco je politický populismus. Takhle rozhodli voliči, a já věřím, že toto je přechodná fáze,“ podotkl předseda Senátu.

Výsledek voleb, jak komunálních tak dosavadních senátních, podle něj signalizuje to, že současné vedení s Petrem Nečasem má jasnou schopnost vytvářet reálně, ale i mediálně jiný obraz ODS. „Pevně věřím, že v tom budeme pokračovat a samozřejmě bych u toho rád byl,“ konstatoval Sobotka.

Velký boj ale občanské demokraty ještě čeká. ODS se totiž nyní bude ve druhém kole senátních voleb snažit zabránit tomu, aby sociální demokracie získala většinu. „Záleží na tom, jaká bude účast a jak přesvědčíme ve druhém kole voliče, že tato země opravdu potřebuje rozpočtovou kázeň a ne rozhazování peněz,“ uzavřel Přemysl Sobotka, který v Libereckém kraji postupuje do druhého kola senátních voleb.

Tomáš Pavlíček, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme