Vysloužilí policisté často prodávají své uniformy na internetu

Policejní uniformy jsou k dostání na internetu. Své stejnokroje tu prodávají policisté, kteří se rozhodli jít do výslužby. Poukazuje na to Mladá fronta Dnes. Je tedy prakticky nemožné rozeznat pouhým okem, jestli se jedná o strážce zákona nebo třeba o toho, kdo zákon porušuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nová policejní uniforma | Foto: Policie ČR

Od policie přitom kvůli novému služebnímu zákonu odcházejí stovky lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problematice prodeje policejních uniforem mluvil na Radiožurnálu mluvčí Policejního prezidia Jaroslav Ibehej.

"Služební stejnokroj je osobním majetkem policisty, když tedy příslušník policie ze služebního poměru odejde, jeho uniforma mu zůstává a do jeho majetkových práv nemůžeme nijak zasáhnout," říká mluvčí Policejního prezidia Jaroslav Ibehej, nicméně dodává:

"V současnosti každá osoba, která na veřejně dostupném místě nosí služební stejnokroj, aniž by byla policistou, se dopouští protiprávního jednání, které je sankcionováno. Budoucím zamezením obchodování se zabýváme ve spolupráci s ministerstvem vnitra."

Podle Ibeheje v současné době neexistuje žádný právní předpis, který by obchodování se služebními stejnokroji v soukromé sféře omezoval, nebo dokonce zakazoval.

"Každý uniformovaný policista musí mít na levé straně hrudi umístěn kovový odznak se symbolem policie, na jehož dolním okraji je vyraženo šestimístné identifikační číslo nebo žluté číslo. Když má občan pochybnosti, může občan požádat policistu o předložení služebního průkazu nebo se obrátit na linku 158 s oznámením, že má podezření na falešného policistu," vysvětluje mluvčí Policejního prezidia.

Veronika Sedláčková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme