Dálnici D1 zablokoval na 4 hodiny sníh. Na Vysočině dále kolabuje doprava

Sněžení ve středu odpoledne zastavilo na čtyři hodiny dálnici D1 na Vysočině. Kolony se vytvořily kolem 15.00. Teprve když sypače s pluhy projely desítky kilometrů dlouhou kolonou stojících aut, byl provoz na Brno po 19.00 znovu obnoven. Uvízlé vozy se velmi pomalu rozjíždějí. Po 18:00 byla kolona na Brno dlouhá 34 kilometrů, ve směru na Prahu byla dvacetikilometrová, řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Aktualizováno Jihlava (Aktualizováno: 20:49 12. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 | Foto: Olga Štrejbarová | Zdroj: Český rozhlas

Po nočním sněžení stále zůstávají neprůjezdné i některé úseky železnice na Žďársku, Jihlavsku a Pelhřimovsku. Kvůli popadaným stromům nebo vyprošťování zapadnutých aut měli hasiči od 7.00 už asi 60 výjezdů.

V kopcích uvízly kamiony, někde popadaly stromy. Sníh a ledovka komplikují dopravu

Číst článek

Situace se zkomplikovala po odpoledním sněžení. Nejhorší byla situace mezi 88. a 110. kilometrem v obou směrech dálnice, kde je obousměrné zúžení kvůli její rekonstrukci. Silničáři se do kolony nemohli dostat, protože řidiči neudělali záchranářskou uličku. Dostali se na dálnici až za asistence policie. Obtížně sjízdné byly i silnice v okolí dálnice.

Po nočním sněžení stále zůstávají neprůjezdné i některé úseky železnice na Žďársku, Jihlavsku a Pelhřimovsku. Kvůli popadaným stromům nebo vyprošťování zapadnutých aut měli hasiči od 7.00 už asi 60 výjezdů.

Kvůli vyprošťování kamionu bude zřejmě až do čtvrteční druhé hodiny uzavřená silnice číslo 34 u obce Jitkov na Havlíčkobrodsku.

Náhradními autobusy namísto vlaků jezdí cestující mezi Horní Cerekví a Kostelcem u Jihlavy a mezi Rantířovem a Jihlavou.

Zprovoznění trati tam České dráhy podle informací na jejich webu očekávají až ve čtvrtek v 6.00. Mimo provoz zůstává i úsek Humpolec - Lípa, kde také jezdí náhradní autobusy. Zprovozněný by mohl být ve čtvrtek ve 3.00. Výluka je i mezi Přibyslaví a Sázavou u Žďáru.

Jen do středečního dopoledne přijala policie na Vysočině za 24 hodin 125 hlášení o mimořádných událostech v dopravě týkajících se popadaných stromů, nesjízdných silnic, kamionů blokujících provoz i nehod, kterých bylo asi šest desítek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme