Vysočina se pustila do boje s ministerstvem kvůli značce zimní výbava

Kraj Vysočina vyrazil do boje s ministerstvem dopravy. Pokud nezmizí z dálnice značky nařizující zimní výbavu, osadí stejnou značkou všechny sjezdy z dálnice a silnice na hranicích kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zimní výbava | Foto: Ministerstvo dopravy

Podle náměstka hejtmana Libora Joukla se Vysočina stane státem ve státě, do kterého nevjede kamion na letních pneumatikách.

"Všechny kamiony, které sjíždí z dálnice, tak jezdí po našich komunikacích a ve chvíli, kdy by napadlo větší množství sněhu, tak budeme mít problém nejenom s tím, že nám ty silnice likvidují, ale mohlo by docházet řekněme k poškození zdraví a případně i na životech našich občanů, a to si nemůžeme dovolit."

360 dopravních značek by mělo na Vysočině stát už v lednu - v případě, že ministerstvo dopravy neustoupí. "Nenazval bych to truc akcí, ale řekl bych, že prioritní je sundání těchto značek z dálnice a vykomunikovat to na příští zimu. Sekundárně, jestliže ty značky tam zůstanou, tak ochránit majetky a zdraví občanů tady na Vysočině," dodal náměstek hejtmana.

Obyvatele Vysočiny nové opatření nijak neomezí - značky totiž budou platit jen po první křižovatku.

Irena Šarounová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme