Vysočina se pustila do boje s ministerstvem kvůli značce zimní výbava

Kraj Vysočina vyrazil do boje s ministerstvem dopravy. Pokud nezmizí z dálnice značky nařizující zimní výbavu, osadí stejnou značkou všechny sjezdy z dálnice a silnice na hranicích kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zimní výbava | Foto: Ministerstvo dopravy

Podle náměstka hejtmana Libora Joukla se Vysočina stane státem ve státě, do kterého nevjede kamion na letních pneumatikách.

"Všechny kamiony, které sjíždí z dálnice, tak jezdí po našich komunikacích a ve chvíli, kdy by napadlo větší množství sněhu, tak budeme mít problém nejenom s tím, že nám ty silnice likvidují, ale mohlo by docházet řekněme k poškození zdraví a případně i na životech našich občanů, a to si nemůžeme dovolit."

360 dopravních značek by mělo na Vysočině stát už v lednu - v případě, že ministerstvo dopravy neustoupí. "Nenazval bych to truc akcí, ale řekl bych, že prioritní je sundání těchto značek z dálnice a vykomunikovat to na příští zimu. Sekundárně, jestliže ty značky tam zůstanou, tak ochránit majetky a zdraví občanů tady na Vysočině," dodal náměstek hejtmana.

Obyvatele Vysočiny nové opatření nijak neomezí - značky totiž budou platit jen po první křižovatku.

Irena Šarounová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme