Vysoké školství není pro současnou vládu prioritní

Ministr školství Eduard Zeman necítí vinu za situaci vysokých škol. Vysokoškolské odbory přitom uvažují o stávce. Představitelé vysokých škol se na jaře s ministerstvem dohodli na zvýšení rozpočtu o dvě miliardy korun, pokud přijmou více studentů. Přestože školy studenty přijaly, peněz se možná nedočkají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přestože studenti přijati byli, návrh státního rozpočtu na příští rok s touto částkou nepočítá. Vysokoškolské odbory proto uvažují dokonce o stávce. Ministr školství Eduard Zeman ale tvrdí, že jako šéf resortu za toto rozdělování peněz neručí. "Já jsem nikdy neslíbil vysokým školám dvě miliardy, Bylo by to pošetilé. Vysokým školám jsem řekl, že budeme usilovat o to, aby se ty dvě miliardy pokud možno našly. Nic víc a nic méně, protože nemůžu slíbit, že budou. Žádný ministr rezortu to nemůže slíbit."

Podle ministra Zemana není vysoké školství ve vládní školské a vzdělávací politice prioritní. "Tou prioritou obecně je oblast vzdělání. Myslím si, že tato priorita vpodstatě naplňována je, i když bychom rádi viděli, aby to bylo ještě více. Pokud jde o vysoké školy, ano, já sám za sebe mohu říci, stále ještě je reálná naděje, že se tyto prostředky podaří sehnat."

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme