Bez testu na plavání nebo přednášku. Vláda upravila pravidla pro žáky a studenty vysokých škol

Vláda na pátečním zasedání upravila některé podmínky pro fungování výuky na školách. Například na univerzitách se v nadcházejícím akademickém roce mohou studenti účastnit přednášek, aniž by se museli prokazovat bezinfekčností. Zároveň se mohou konat plavecké výcviky v rámci základního vzdělávání.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová posluchárna ČVUT v Kladně

Přednáška na vysoké škole (ilustrační foto) | Foto: Radek Duchoň

Od pondělí mohou chodit na společné plavání děti a učitelé z jedné školy. Nebude nutné, aby se prokazovali testem, potvrzením o prodělání nemoci nebo dokladem o plném očkování. Ministerstvo zdravotnictví pro bezinfekčnost používá souhrnnou zkratku OTN.

„Od teď je návštěva bazénu za účelem plaveckého výcviku normálně součástí školního vzdělávání. Není třeba prokazovat extra OTN,“ vysvětluje mluvčí ministerstva Daniel Köppl. Při sportu navíc děti nemusí dodržovat rozestup metr a půl.

Aktuálně po vládě. Spolu s @MŠMT jsme prosadili, že se žáci a studenti nemusí od 13.9. testovat při školních aktivitách (např. plavecký výcvik). Studenti VŠ se také nebudou muset prokazovat OTN v rámci výuky. Vláda rozhodla i o testování u poskytovatelů následné lůžkové péče.

11:49 – 10. 09. 2021

5 79

Na pátečním jednání vlády, které probíhalo online, také vláda upravila podmínky pro vysokoškolskou výuku, která započne v příštích týdnech. Pro studenty se zrušila povinnost prokazovat bezinfekčnost na velkých přednáškách. Do teď platilo, že se nad 20 účastníků ve výuce studenti museli prokazovat testem, očkováním nebo potvrzením o prodělání nemoci.

Nové pravidlo se ale nevztahuje na slavnostní akce, tedy například promoce.

„Bezinfekčnost, tedy takzvané OTN, budou muset předkládat pouze účastníci akademických obřadů s účastí vyšší než 20 osob. U přednášek nebo zkoušek toto nutné nebude,“ doplňuje mluvčí ministerstva školství Ondřej Macura.

Povinnost testování dál platí na kolejích a nutné je i nošení roušek v budovách mimo učebny.

Kromě podmínek pro výuku vláda upravila i pravidla pro zařízení následné péče, jako jsou například léčebny dlouhodobě nemocných.

Nenaočkovaní zaměstnanci a klienti se budou muset od pondělí jednou týdně nechat otestovat. Výjimka platí pro ty, kteří covid-19 nedávno prodělali nebo mají platný negativní PCR test. Už od začátku září se testuje v zařízeních dlouhodobé péče a pobytových sociálních zařízeních, například v domovech pro seniory.

apa, ban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme