Geodeti začali vyměřovat trať pro budoucí vysokorychlostní železnici. První úsek bude do Vánoc

Příprava stavby nové vysokorychlostní železnice se dostala do další fáze. U Ostravy, konkrétně v Polance nad Odrou, začali geodeti vyměřovat trať pro budoucí rychlovlaky. Právě úsek mezi Ostravou a Přerovem by měl být mezi prvními, na kterých se bude jezdit víc než třísetkilometrovou rychlostí, uvádí Český rozhlas Ostrava.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysokorychlostní železniční trať | Zdroj: Profimedia

Podrobné zaměření je základem pro veškeré další práce, potvrdil Petr Pavelka z geodetické firmy. Zhruba 70kilometrový úsek bude podle něj dokončený do Vánoc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou reportáž Martina Knitla

„Musí se v tuto chvíli zaměřit skutečný stav, aby projektanti věděli, jaký je tvar. Když se podíváte, jsou tady staré pražce, mnohdy ty koleje nejsou úplně přichycené. To znamená, je potřeba to obměnit a připravit na větší dimenzi a náročnost vlaků,“ dodal Pavelka.

S trasou vysokorychlostní železnice už napevno počítají územní plány obcí a krajů. Vlaky by měly od Přerova jezdit podél dálnice a u Studénky se rychlé koleje stočí ke stávající železnici.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme