Vysokou školu ekonomickou i nadále povede Hana Machková. Ve funkci setrvá až do roku 2022

Rektorkou Vysoké školy ekonomické v Praze byla v pondělí znovu zvolena současná šéfka školy Hana Machková. Hned v prvním kole pro ni dnes hlasovalo 16 z 29 přítomných členů akademického senátu univerzity. Machková byla jedinou kandidátkou na funkci. Současný mandát jí končí příští rok 31. března, nové funkční období jí začne po jmenování prezidentem. Školu potom povede do roku 2022.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rektorkou Vysoké školy ekonomické byla v pondělí 16. října znovu zvolena současná šéfka školy Hana Machková | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

Za svou hlavní prioritu pro následující čtyři roky označila Machková získání národní institucionální akreditace pro vzdělávání v ekonomických oborech a mezinárodní institucionální akreditace Asociace pro certifikaci vysokoškolského vzdělávání (AACSB). Institucionální akreditace zavádí od roku 2019 loňská novela vysokoškolského zákona.

Zvýšení rozpočtu vysokých škol o 3 miliardy je minimum, říkají kandidáti na rektora

Číst článek

Univerzity, které ji od Národního akreditačního úřadu získají, budou moct samostatně rozhodovat o svých studijních programech. Jako první o tuto akreditaci minulý týden zažádala Univerzita Karlova.

„VŠE se rozhodla pro strategii přechodu od kvantity ke kvalitě a naším společným cílem je získat v oblasti manažerského a ekonomického vzdělávání vedoucí postavení ve střední Evropě. Získání akreditací je podmínkou pro další posílení dobrého jména VŠE, a tudíž i konkurenceschopnosti školy jak v České republice, tak v zahraničí,“ uvedla rektorka po svém zvolení.

Praha podepsala memorandum o spolupráci s vysokými školami. Snáze tak dosáhnou na peníze z EU

Číst článek

Machková (nar. 1958) má titul profesorky, vystudovala na VŠE zahraniční obchod. Než se stala rektorkou, vedla od roku 2002 katedru mezinárodního obchodu a v letech 2006 až 2014 byla zároveň prorektorkou pro zahraniční vztahy. Přednášela například na pařížské Sorbonně či na univerzitách v Lyonu a ve Štrasburku.

Na VŠE studuje na šesti fakultách zhruba 16.700 studentů, loni škola přijala na studijní pobyt 1173 zahraničních studentů. Absolventi školy patří ve statistikách k nejlépe vydělávajícím. Škola se také dobře umísťuje v mezinárodních žebříčcích ekonomických univerzit.

Svého nejvyššího zástupce bude tento týden volit také Univerzita Karlova. Akademický senát UK bude vybírat mezi současným rektorem Tomášem Zimou a biologem Janem Černým. Na České zemědělské univerzitě byl nedávno rektorem zvolen Petr Sklenička, který se funkce se ujme po jmenování prezidentem 1. února příštího roku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme