Vyšší DPH vláda znovu projedná a ve sněmovně spojí se svým osudem

Vláda se bude dnes znovu zabývat zvýšením daní. Nový návrh konsolidačního balíčku, s nímž počítá návrh rozpočtu na příští rok, chce ve sněmovně spojit s další existencí kabinetu. Včera koalice neměla dost hlasů k přehlasování senátního veta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Miroslav Kalousek (vlevo) a premiér Petr Nečas | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Šesti poslancům ODS, kteří hlasovali proti, se nelíbilo, že daňové změny jsou v rozporu s programem strany. Premiér a šéf ODS Petr Nečas se diskuzím o úpravách daňových změn nebrání.

Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka prohlásil, že vláda Petra Nečase by měla rozkol uvnitř ODS rychle vyřešit nebo okamžitě skončit:

„Vláda, která není schopna prosadit rozpočet opřený o relevantní příjmy a výdaje, nemůže dále vládnout a byl by to velký hazard vůči České republice. Já doufám, že se nestaneme obětí mocenského boje uvnitř ODS, že si tu věc vyřeší. A pokud ji není schopná vyřešit, měla by se dohodnout se sociální demokracií na uspořádání nových voleb do Poslanecké sněmovny.“

Věra Pfeifferová, Lucie Maňourová, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme