Vyšší právní ochrana učitelů v novele trestního zákoníku nebude

Učitelé se vyšší právní ochrany zatím nedočkají. Ministryně spravedlnosti Helena Válková za hnutí ANO totiž příslušný paragraf do chystané předlohy nezahrnula. Zákon v této podobě už vláda schválila. Podle ministra školství Marcela Chládka z ČSSD debata ale nekončí. V některých případech podle něj učitelé právní ochranu potřebují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marcel Chládek | Foto: Filip Jandourek

„Především se to týká případů, kdy cizí osoba vnikne do školy a napadne učitele. Těch případů je čím dál více. A samozřejmě od toho očekávám i preventivní charakter, jako je to na Slovensku, kde status chráněné osoby u učitelů je.“

„Bylo by to podobné, jako je to dnes u zdravotníků. To znamená, že by byl vyšší trest. My pouze chceme, aby do této kategorie spadali i učitelé,“ uvedl ministr školství Marcel Chládek.

Novela trestního zákoníku naopak nově zavádí trestnost přípravy praní špinavých peněz a podílnictví. Nově také výslovně zakazuje podporu teroristických skupin a rozšiřuje trestný čin nepřímého úplatkářství.

Navíc zvyšuje tresty za útoky na informační systémy a zpřísňuje skutkové podstaty některých trestných činů z oblasti životního prostředí.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme