Výstava AV má upozornit na problémy s financováním

Akademie věd slavnostně zahajuje výstavu Věda pro život, která má podpořit její argumenty o tom, že se bez vyššího rozpočtu neobejde. Výstava představí unikátní úspěchy české vědy a také rozmanitost práce jednotlivých vědeckých týmů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancelář Akademie věd ČR

Kancelář Akademie věd ČR

"Od výstavy si slibujeme to, že veřejnost se seznámí s konkrétními výsledky vědeckých výzkumů, které se provádějí na pracovištích akademie," uvádí koordinátor výstavy a člen Akademické rady AV Jiří Beneš.

"Výstava nemá za cíl prezentovat jednotlivé ústavy nebo projekty, ale Akademii věd jako organický celek, jehož úloha je nezastupitelná v našem veřejném prostoru jako například úloha kultury," dodává Beneš.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výstavě Věda pro život mluvil na Rádiu Česko člen Akademické rady Akademie věd Jiří Beneš.

Lidé se tak na výstavě mohou seznámit například s unikátním prostředkem na hojení poraněné kůže - Hemagelem, který čeští vědci vynalezli. "Je to prostředek, který je velmi úspěšný a je uznáván jako výrazný krok dopředu jak při hojení drobných, tak i závažných pooperačních poranění," popisuje koordinátor výstavy.

"Velkým poutavým exponátem je také například část zrcadla, které tvoří součást největší detektoru kosmického záření, který je umístěn v Argentině. Je to projekt, který je podporován Evropskou radou pro výzkum a účastní se ho asi 13 zemí," popisuje další exponát Beneš.

Výstava potrvá do 23. října a pro veřejnost je přístupná v pracovních dnech od 9 do 18 hodin v budově Akademie věd na Národní třídě v Praze.

Naďa Bělovská, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme